Безпечний Інтернет для дитини./Files/images/smaylik.png

У вік комп’ютерних технологій окрім ігрової залежності, нашим дітям загрожують і інші проблеми. Наприклад, пов’язані з безпекою поведінки в мережі Інтернет. Більшість батьків абсолютно не знають, чим займаються їхні діти в мережі і з ким вони контактують.

Між тим, згідно з дослідженнями, проведеними в Україні, 27% дітей у віці від 6 до 17 років підтвердили, що з ними контактували незнайомці в Інтернеті. Але найнеприємніше — це те, що третина з них охоче пішли на контакт (вислали фотографію, інформацію про сім’ю).

Насторожує той факт, що тільки 57% наших батьків цікавляться, які сайти відвідують їхні діти. Дані зарубіжних дослідників ще більш лякають: 9 з 10 дітей у віці від 8 до 16 років, активно користуються Інтернетом, наштовхувалися на порнографію онлайн. І близько 50% з них хоча б один раз піддавалися сексуальному домаганню.

На жаль, на просторах Інтернету дитина не тільки спілкується з однолітками або знаходить корисну інформацію. Тут її також можуть ображати або залякувати. А ще з’явився такий вид шахрайства, як фішинг, спрямований на розкрадання особистих даних (наприклад, відомостей про банківський рахунок, номер кредитної картки або паролів). І дитина для злочинців — головний об’єкт.

Тому, інструкція для батьків буде корисна, щоб спробувати максимально убезпечити своїх дітей від небезпек, пов’язаних з Інтернетом.

П’ять правил для батьків, які зацікавлені в безпеці своїх дітей

1. Встановіть комп’ютер в загальній кімнаті — таким чином, обговорення Інтернету стане повсякденною звичкою, і дитина не буде наодинці з комп’ютером, якщо у неї виникнуть проблеми.

2. Використовуйте будильник, щоб обмежити час перебування дитини в Мережі — це важливо для профілактики комп’ютерної залежності.

3. Використовуйте технічні засоби захисту комп’ютера: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.

4. Створіть «Сімейні інтернет-правила», які сприятимуть онлайн-безпеці дитини.

5. Обов’язково обговорюйте з дітьми всі питання, які виникають у них в процесі використання Мережі, цікавтеся друзями з Інтернету. Вчіть критично ставитися до інформації в Інтернеті і не ділитися особистими даними онлайн.

Зупинимося докладніше на технічних засобах батьківського контролю.

Дуже просте правило— навчити чомусь можна лише тоді, коли тисам розумієшся упитанні. Так, відсутність комп’ютерної обізнаності убатьків убільшості випадків єосновною причиною зниження онлайн-безпеки дітей.

Безпека вашої дитини вІнтернеті починається саме звас. Адже від вашої обізнаності йкомп’ютерної грамотності, упершу чергу, залежить, наскільки безпечним для дитини буде віртуальний світ. Щотреба робити?

Ø Слідкуйте, аби накомп’ютері небуло небажаної для дитини інформації.

Ø Регулярно переглядайте електронну скриньку, незалишайте увідкритому доступі документи й файли «для дорослих».

Ø Налаштуйте запаролений вхід докомп’ютера для різних користувачів.

Ø Очищуйте історію браузера від слідів перебування нанебажаних для дитини сайтах; своєчасно видаляйте матеріали небажаного змісту, аби виключити можливість їхперегляду неповнолітніми.

Ø Перевіряйте історію браузера, щоб розуміти, якими сайтами тасервісами користується дитина.

Ø Незабувайте проте, щозаборонені ресурси можуть завантажуватися автоматично під час відвідування сайтів зконтентом, який немістить небезпеки для дітей. Тож неварто одразу сварити дитину завідвідування сайтів ізнебажаним контентом— вона могла бути абсолютно доцього непричетною.

Необхідно також навчитися правильно підбирати програмне забезпечення для захисту дитини від інформаційних загроз.

Антивіруси. Антивірусне програмне забезпечення захищає комп’ютер від шкідливих програм, діяльності хакерів, спаму, шпигунськогоПЗ іт.д. Важливо: антивіруси потрібно регулярно оновлювати, аби забезпечити максимальний захист.

Приклади антивірусів:

Ø Kaspersky Internet Security. Окрім основних функцій захисту, надає можливість створити окремий профіль для дитини збажаними параметрами таобмеженнями.

Ø Panda Internet Security. Запобігає доступу донебажаного контенту вІнтернеті.

Ø ESET Smart Security. Дає можливість налагодити персональний брандмауер.

Ø Антивірус Dr.Web – комплексний захист комп'ютера та «Батьківський контроль».

Батьківський контроль для ПК. Такі програми працюють запринципом «чорного» або «білого» списків. Хоча «чорні списки» постійно оновлюються, проте далеко незавжди небажані сайти вчасно відстежуються. «Білі списки» включають сайти, рекомендовані для дітей, вчому йполягає їхня перевага.

Також варто взяти доуваги безпечні для дітей пошукові системи:

Ø Gogul.tv,

Ø Search.icensor.ru,

Ø Quinturakids.com

Ø Allsafesites Безпечний пошук для дітей.

Ø KidsClick Портал-пошуковець, розроблений для дітей, з різноманітними категоріями сайтів.

Ø GoGooligans Сайт використовує технологію Google, але не належить Google. Він пропонує фільтрований пошук з опціями для дітей і старших підлітків.

В іншому разі слід увімкнути Безпечний пошук у тих пошукових системах які використовуються на комп’ютері та захистити відповідні зміни у налаштуваннях паролем. У цьому разі пошукова система сама фільтруватиме результати пошуку і відображатиме лише безпечні.

Користуючись наведеними вище порадами, визможете бути спокійними завашу дитину— користування Інтернету буде нелише цікавим ікорисним, але йбезпечним.

Кiлькiсть переглядiв: 936

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Cайт Бучацької загальноосвітньої
школи І -ІІІ ст. №1

вулиця Шкільна,10,
48400, Тернопільська область, м. Бучач,
Україна

Дата останньої зміни 13 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!