Приміщення школи було збудовано в 1904-1905 роках. У книзі «Бучаччина» зазначено: «За Палацовим мостом містився двоповерховий великий будинок семиклясової жіночої школи. Там також була приватна жіноча учительська семінарія. У 1920році тут - жіноча школа імені Королеви Ядвіги. У 1938 році в цю школу перевели учнів з «колійової школи».

Після війни у відбудованому приміщенні була школа механізації, яку згодом перейменували на СПТУ-26.

Бучацька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 була відкрита 1вересня 1991р.

Її засновник — Бучацька районна рада, форма власності —комунальна.

Заклад розташований за адресою: м. Бучач, вул. Шкільна,10. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого відповідно до рішення Бучацької районної ради від 19.01.2005р. №6.

Територія закладу становить 1572м2, огороджена та утримується в доброму стані. Для реалізації навчально-виховного процесу в школі наявні 7 класних кімнат та 11 навчальних кабінетів, 2 спортивні кімнати, їдальня на 70 посадочних місць, 1 майстерня з трудового навчання.

У закладі наявні:

· 2 кабінети української мови та літератури;

· 1 кабінет зарубіжної літератури;

· 1 кабінет математики;

· 1 кабінет іноземної мови;

· 1 кабінет історії;

· 1 кабінет географії;

· 1 кабінет біології та основ здоров’я;

· 1 кабінет фізики;

· 1 кабінет хімії;

· 1 кабінет інформатики;

· 1 кабінет музичного мистецтва;

Навчальний заклад має кабінет педагогічної майстерності, кабінет психолога, медичний пункт, кабінет директора. Навчальні кімнати та кабінети укомплектовані партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника.
У закладі працює кабінет інформатики. У кабінеті встановлені навчальні комп’ютерні комплекси (10+1) з ліцензованим програмним забезпеченням. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

Кабінет інформатики відповідає вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 р. №9 та Положенню про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.

Члени адміністрації використовують 2 комп’ютери.

У школі працюють 2 точки доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi технології.

Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

Усього ПК у закладі Із них:
10 Робочі місця учнів в кабінеті інформатики
1 Робоче місце учителя інформатики
2 Робочі місця адміністрації
2 Принтери
1 Сканер
1 Локальна мережа
10+1 ПК, що підключені до мережі Інтернет
2 Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики
1 Проектори

Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером «Укртелеком» зі швидкістю 10 Мбіт/с.

Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з Департаментом освіти, районним методичним кабінетом, іншими загальноосвітніми закладами.

Електронна адреса закладу:zosh1buch@gmail.com

Сайт закладу:http://www.buchach-zosh1.te.sch.in.ua

Основними напрямками діяльності комунального закладу «Бучацька ЗОШ І-ІІІст. №1» в процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в сфері сучасних інформаційних технологій; інформатизація навчально-виховного процесу в школі; моніторинг якості освіти; розвиток шкільної медіатеки, медіаосвіти, віртуальної бібліотеки; розширення локальної мережі школи, участь в інтернет - проектах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

Кабінет фізики забезпечений на 45% необхідним обладнанням для виконання демонстраційних дослідів, лабораторних робіт та фізичного практикуму.
Кабінет хімії забезпечений на 40% обладнанням та реактивами для виконання практичної частини програми, а кабінет біології на 60% – препаратами для виконання практичної частини навчального матеріалу.

Кожен навчальний кабінет має паспорт,в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в кабінетах систематизовано навчально-методичне забезпечення.
Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів,яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять. Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

На передній стіні школи до 75-річчя УПА встановлено меморіальну дошку, приурочену уродженцям міста Бучач "борцям за волю України".

На першому поверсі закладу розміщено такі стенди:

- Державні символи України;

- Ікона «Благослови нас Україно - мати»;

- Небесна Сотня Тернопільщини;

- Куток слави учасників АТО героїв Бучаччини,;

- Ними гордиться школа;

- Дошка оголошень «Сьогодні в школі»;

- Правила поведінки та чергування по школі;

- Бережіть своє здоров’я;

- Тенета небезпеки;

- Внутрішкільний контроль;

- Розклад уроків;

- Правила техніки безпеки під час проведення занять з фізичної культури;

- Кращі спортсмени школи «Швидше, вище, сильніше»;

- Пожежна безпека 101;

- Дружина юних пожежників;

- Правила дорожнього руху;

- Турист «Наші перемоги»;

- Психологічний вісник;

- Шкільний учком;

- Учнівське самоврядування;

На другому поверсі закладу розташовані:

- Фотовиставка «Шкільний світ»;

- Вісник шкільної бібліотеки;

- Запам’ятай номери телефонів служб порятунку;

- Зовнішнє незалежне оцінювання;

- Розклад уроків, гуртків, виховних годин, хвилин пізнання та курсів за вибором;

На третьому поверсі закладу знаходяться;

- Хресна дорога «Моліться без перестанку, за все дякуйте…»;

- Шкільна сторінка;

- Куток цивільного захисту;

- Знання законів захищає;

- Духовна сторінка «Бог і Україна».

Біля кожного класу розміщені предметні газети:

- У світі фізики;

- Мандрівник;

- У світі комп’ютерних технологій;

- Юний хімік;

- У світі музики;

- Країна математики;

- Рідне слово;

- Промінь;

- It is interesting to know;

- Правознавець;

- Природа і ми;

Зважаючи на події, які відбувалися в Україні 2013-2014рр. у школі було встановлено оберіг школи з іконами та гаслом «Боже, нам Україну храни».

Організація в школі радіовузла дала можливість кожного дня, після першого уроку, проводити радіолінійки – молитви за мир, спокій та кращу долю України а також за воїнів, які відстоюють права, свободу України та українців.

На високому рівні оформлені інформаційні стенди в учительській. У закладі працює бібліотека,яка підключена до мережі Інтернет.

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2017 року нараховує 8233 екземпляр. З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 3360 примірники.

Мовний склад основного бібліотечного фонду:

· книги українською мовою – 86%;

· книги англійською мовою – 2%;

Фонд підручників нараховує 4873 екземпляр.

Забезпечення учнів підручниками складає 88,31%.

Зазначена навчально-методична та довідкова література використовується за призначенням.

Забезпечення учнів та педагогічних працівників навчальною літературою 13,76 екз. на 1 особу.

У закладі є 3 внутрішніх туалети загальною площею 30 м2. (1 туалет для дівчат (на 4 кабінки), 1 туалет для хлопців (на 4 кабінки), 1 туалети для педагогічних працівників. Якість ремонту вбиралень – достатня.

У школі проведено велику організаторську роботу з естетичного оформлення коридорів, класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, їдальні.
Кiлькiсть переглядiв: 110

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.